ساخت و ارایه انواع فیلتر هوا اتاق تمیز

فیلتر هوا اتاق تمیز

فیلتر هوا اتاق تمیز

فیلتر هوا اتاق تمیز

فیلترهای کیسه ای  اغلب به عنوان فیلتر میانی یا فیلتر  نهایی در سیستم های تهویه ی هوا، اتاق های تمیز، هواساز هایژنیک، هواساز داروسازی ، هواساز تجهیزات پزشکی و …. مورد استفاده قرار میگیرند

معرفی فیلتر هوا اتاق تمیز

کاربرد فیلتر کلین روم، تصفیه هوای اتاق تمیز است. تصفیه هوای اتاق تمیز با مکش هر چند دقیقه یکبار هوای اتاق و عبور از فیلترهای مخصوص انجام می شود. هوای عبوری از فیلتر هوا اتاق تمیز، پاک و تصفیه شده و عاری از هر گونه آلودگی است. در ادامه به بررسی فیلتر هوای اتاق تمیز و انواع و کاربردهای آن پرداخته می شود.

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

مشخصات فیلترکیسه ای

 • جنس فیلتر:  سنتزی
 • بازدهی فیلتر(EN779): F7,F8,F9
 • کلاس فیلتر (ایزو16890) : ISo ePM2.5 65%-ePM1 65% 
 • جنس فریم : گالوانیزه، آلومینیم،ABS
 • افت فشار نهایی: 450 پاسکال
 • نوار هوابند: پلی اورتان (انتخابی)
 • ابعاد: استاندارد ، سفارشی
 • کاربرد: هواساز، هواساز هایژنیک، اتاق تمیز، اتاقک توزین، فن فیلتر باکس

کاربرد فیلتر کیسه ای

 • اتاق تمیز
 • بیمارستان ها
 • مراکز درمانی
 • هواساز اتاق تمیز
 • هواساز هایژنیک
 • دستگاه های تصفیه هوا 

انواع فیلتر هوای اتاق تمیز

هوای اتاق تمیز با استفاده از فیلترهای مخصوصی پاک و تمیز می شود. عبور مکرر هوای اتاق تمیز از فیلترهای متعدد، موجب کاهش مقدار آلودگی آن خواهد شد. نکته مهم در چینش فیلترها این است که در ابتدا هوا از فیلترهای با منافذ درشت و سپس از فیلترهای با منافذ کوچک عبور کند. انواع فیلتر هوا اتاق تمیز عبارتند از:

 • فیلتر هپا
 • فیلتر گازی
 • فیلتر کربن
 • فیلتر باکس
 • فیلترهای شیمیایی

در ادامه توضیح مختصری درباره هر یک از این فیلترها ارائه می شود.

فیلتر هپا

فیلتر هپا نوعی فیلتر با راندمان بالا و اثربخشی زیاد در جداسازی آلاینده های هوا است. با توجه به تعاریف سازمان بین المللی استاندارسازی، باید یک فیلتر هپا قادر به جداسازی حداقل 5/99 درصد آلاینده های با قطر بیش از 3/0 میکرون موجود در هوای عبوری باشد.

فیلتر  کیسه ای

فیلتر کیسه ای بخشی از سامانه غبار زدایی با راندمان بالا است. این فیلتر هوا اتاق تمیز شامل کیسه‌هایی است که به صورت موازی در داخل محفظه فلزی قرار می گیرند. از این فیلترها برای پالایش ذرات با قطر در حدود یک میکرون استفاده می شود و راندمان پالایش آنها در صورت طراحی مناسب ۹۵ درصد خواهد بود.

فیلتر کربن

سطح فعال و سطح تماس بالا و ساختار ملکولی ریز فیلتر کربنی موجب جذب مواد شیمیایی و کاهش آلودگی اتاق تمیز می شود. فیلتر کربن اکتیو، قابلیت جذب باقیمانده واکنش‌ های شیمیایی و گازهای آلاینده محیط و ترکیبات آلی فرار را دارد.

فیلتر شیمیایی

فیلتر شیمیایی یکی از انواع فیلتر هوای اتاق تمیز با قابلیت جذب انواع گازهای شیمیایی مضر و خطرناک برای سلامت انسان است. اهمیت این فیلترها به دلیل صدمات جبران‌ناپذیر (آسیب‌های ریوی، لختگی خون، سرطان) گازهای شیمیایی برای انسان است.

  فیلتر گازی

فیلتر گازی، در مسیر گازها نصب شده و موجب عاری شدن گاز از ناخالصی ها و آلودگی ها می شود.  

  قاب یا فریم فیلتر

قاب یا فریم فیلتر، نگهدارنده و محافظ فیلترها است. می توان چندین فیلتر متفاوت را در یک قاب قابلیت نصب کرد. یک قاب خوب دارای قابلیت نصب آسان و مقاومت بالا است. این قاب ها در اندازه های مختلف و از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می شوند.

لامینار فلو

برای ایجاد لامینارفلو در اتاق تمیز، از سیستم لامینارفلو استفاده می شود. این سیستم موجب ایجاد و توزیع فشار هوای یکنواخت در محیط می شود. برای کلاس های مختلف اتاق تمیز، از سیستم لامینار فلو مختلف استفاده می شود. این دستگاه قابلیت ایجاد هوای یکنواخت و عاری از هرگونه آلودگی را دارد.  

جدول فیلتر کیسه ای
نوع فیلتر کیسه ای ابعاد مدیا افت فشار
عرض طول عمق
فیلترهپا H13 ۳۰۵ ۳۰۵ ۶۸ ۱.۲ ۱۱۰
اتاق تمیز اکیاس

فیلتر هوا اتاق تمیز

فیلتر کیسه ای

مدیای فیلتر کیسه ای

1 از 3

فریم الومینیم ، گالوانیزه، ABS

2 از 3

جداکننده 

3 از 3
اتاق تمیز اکیاس

فیلتر هوا اتاق تمیز

کاربرد فیلتر هوا اتاق تمیز

پاک و عاری از آلودگی بودن هوای اتاق تمیز اهمیت زیادی دارد. استفاده از فیلتر هوای اتاق تمیز مناسب در این فضا به حفظ دما، رطوبت و فشار و کنترل آلودگی کمک می کند. این امر در صنایع حساس اهمیت بیشتری پیدا می کند و باید از عدم وجود هر گونه آلودگی در این محیط ها اطمینان حاصل شود. در این زمینه به چند صنعت مهم اشاره می شود.

 • صنعت داروسازی

اتاق تمیز صنعت داروسازی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا وجود مواد آلاینده، ویروس، باکتری و مواد پاتوژن کل محصولات یک بچ را دچار مشکل می کند. از اتاق تمیز در بخش های مختلف صنعت داروسازی مثلا بخش تولید آنتی بیوتیک و قسمت آمپول پرکنی، میکروب شناسی حیوانی و تولید داروها استفاده می شود. در این اتاق میزان آلودگی و دما و رطوبت با دقت کنترل می‌شود و برای جلوگیری از ورود آلودگی‌ به اتاق، فیلتر هوا اتاق تمیز مخصوص در مسیر ورود هوا تعبیه می‌شود.

 • صنایع غذایی

انجام فرآیندهای تولید و بسته بندی مواد غذایی در اتاق تمیز اهمیت زیادی دارد. برخی فرآیندهای صنایع غذایی از قبیل پرکردن قوطی کنسرو، بسته بندی گوشت، لبنیات و غذاهای دریایی، تهیه کنسرو، تهیه و بسته بندی انواع نان باید الزاما در اتاق تمیز انجام شود.

 • صنعت تجهیزات پزشکی

پاکیزگی و سلامت تجهیزات پزشکی مستقیما با سلامت پرسنل و بیماران مرتبط بوده و استریل و پاک بودن آنها اهمیت خاصی دارد. استفاده از اتاق تمیز در تولید تجهیزات پزشکی موجب به حداقل رساندن آلودگی تجهیزات و حفظ سلامت بیماران می شود.

 • صنعت بیوتکنولوژی

حوزه بیوتکنولوژی با کنترل مایعات حساس، مواد آلی و سلول های زنده سر و کار دارد و وجود کوچکترین آلودگی از هر منبع ناخواسته منجر به کاهش نرخ زنده ماندن سلول و نتایج آزمایش نادرست می شود. در صنعت بیوتکنولوژی از اتاق تمیز ایزو کلاس ۵ و کلاس ۸ و فیلتر هوا اتاق تمیز  استاندارد استفاده می شود.

اتاق تمیز چیست؟

کلین روم، اتاقی با ویژگی های خاص است که در آن پارامترهایی از قبیل آلودگی، گرد و غبار، تعداد ذرات موجود در هوا، دما و فشار تحت کنترل قرار دارد. باید بسیاری از رویه های تولید محصولات، در اتاق تمیز و با کنترل متغیرهای محیطی انجام شود.

انجام فرآیندها در شرایط کنترل شده کلین روم موجب اطمینان از ایمنی، دقت، بازده و کیفیت مناسب محصول می شود. شرایط محیطی نامطلوب، موجب اتلاف هزینه و زمان خواهد شد. از جمله تجهیزات اتاق تمیز می توان به هواساز هایژنیک، دوش هوا، اتاق توزین و غیره اشاره کرد.    

دانلود و نمایش کاتالوگ فیلتر

02

دانلود کاتالوگ فیلتر (فیلتر هپا، فیلتر کیسه ای ، فیلتر پلیتد)

مزیت استفاده از فیلتر هوای اتاق تمیز

یکی از تجهیزات مورد استفاده برای کنترل دقیق شرایط محیطی اتاق تمیز از جمله فشار، دما و رطوبت، فیلتر هوا اتاق تمیز و سیستم تهویه مناسب است. عدم کنترل هر یک از پارامترهای فوق موجب پیامدهای منفی برای صنعت خواهد شد.

نحوه نصب فیلتر هوای اتاق تمیز

یکی از مراحل راه اندازی اتاق تمیز، نصب سیستم تهویه است. بسته به نوع کاربری اتاق تمیز، برای اینکار از انواع هواسازها استفاده می شود. برای تجهیز و طراحی اتاق تمیز و دریافت راهنمایی های لازم جهت نصب فیلتر هوای اتاق تمیز، با همکاران مجرب ما در گروه صنعتی اکیاس تماس بگیرید.

اجزای فیلتر اتاق تمیز

اجزای اصلی تشکیل دهنده فیلتر باکس شامل بدنه اصلی، انواع فیلترها بر حسب نوع کاربری اتاق، داکت ورودی و خروجی، دیفیوزر سقفی و غیره می باشد.

فیلتر هوا اتاق تمیز
نوع فیلتر هوا اتاق تمیز ابعاد مدیا افت فشار
عرض طول عمق
فیلترهپا H13 ۳۰۵ ۳۰۵ ۶۸ ۱.۲ ۱۱۰

نکات مهم هنگام انتخاب فیلتر برای اتاق تمیز

باید برای کارآمد بودن اتاق تمیز و راندمان بالا و صرفه جویی در وقت و هزینه، از تجهیزات استاندارد و کارآمد استفاده شود. از فیلتر هوا اتاق تمیز برای جلوگیری از ورود انواع آلودگی به اتاق تمیز استفاده می شود. معمولا در اتاق تمیز، از فیلتر هپا استفاده می شود. 

انتخاب فیلترها و ترتیب چینش آنها، به کلاس و کاربری اتاق تمیز بستگی دارد. امروزه برای تجهیز اتاق تمیز صنایع مختلف از انواع فیلتر هپا و اولپا استفاده می شود. تفاوت این فیلترها، به اندازه ذرات موجود در هوا مرتبط است. فیلترهای هپا ذرات تا اندازه 3/0میکرون و فیلترهای اولپا ذرات 13/0 میکرون را تصفیه می کند.

خرید فیلتر هوای اتاق تمیز از اکیاس

استفاده از فیلترهای استاندارد و مناسب در اتاق تمیز صنایع اهمیت بسیار زیادی دارد. وجود هرگونه مشکل در فیلترها به خصوص فیلتر هوا اتاق تمیز صنایع حساس منجر به ایجاد خسارت و حتی فاجعه جبران ناپذیر می شود. گروه صنعتی اکیاس با آگاهی از این موضوع، انواع تجهیزات استاندارد و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا برای تجهیز اتاق تمیز را در اختیار صنایع قرار می دهد. 

برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید یا برای انتخاب محصول مورد نظر به صفحه محصولات مراجعه نمایید. همکاران ما در اسرع وقت آماده ارائه خدمات به شما هستند.

سوالات متداول

برای اطلاع از قیمت فیلترهای اتاق تمیز با شماره 09337204662 تماس بگیرید

فیلتر کیسه ای، فیلتر هپا، فیلتر اولپا، فیلتر کربنی و…

پیمایش به بالا