ساخت و ارایه انواع فیلتر کیسه ای

فیلتر کیسه ای

بگ فیلتر | فیلتر کیسه ای

فیلترهای کیسه ای اغلب به عنوان فیلتر میانی یا فیلتر  نهایی در سیستم های تهویه ی هوا، اتاق های تمیز، هواساز هایژنیک، هواساز داروسازی ، هواساز تجهیزات پزشکی و …. مورد استفاده قرار میگیرند


معرفی فیلتر کیسه ای

در صنایع مختلف آلودگی و ذرات همیشه وجود دارند. برای کنرتل آن ها باید از راه حل ها و تجهیزات مختلفی استفاده کرد. کیسه های هوا یکی از تجهیزاتی هستند که برای رفع آلودگی و غبار زدایی استفاده می شوند. همچنین برای کنترل سطوح دی اکسید گوگرد و موارد دیگر استفاده می شود. فیلتراسیون با راندمان بالا در صنایع ، دوام بالاتری دارد. شما به فیلتری نیاز دارید که در درازمدت کار کند، تا نه تنها شما را مطابق با خواسته ‌ها حفظ کند، بلکه انعطاف ‌پذیری لازم برای برآورده کردن خواسته‌ ها را به شما بدهد.  از این فیلتر ها در اتاق تمیز و اتاق توزین نیز استفاده می شود. فیلتر کیسه ای می تواند کارایی بیشتر، مقاومت کمتر و جریان هوای بیشتری را ارائه بکند.

 

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

نحوه تولید فیلتر کیسه ای

در ویدیو زیر تصویری کوتاه از روند تولید فیلتر کیسه ای و همچنین نمایی نزدیک از کیفیت و جنس فیلتر کیسه ای را را مشاهده خواهید کرد.

مشخصات فیلترکیسه ای

 • جنس فیلتر:  سنتزی
 • بازدهی فیلتر(EN779): F7,F8,F9
 • کلاس فیلتر (ایزو16890) : ISo ePM2.5 65%-ePM1 65% 
 • جنس فریم : گالوانیزه، آلومینیم،ABS
 • افت فشار نهایی: 450 پاسکال
 • نوار هوابند: پلی اورتان (انتخابی)
 • ابعاد: استاندارد ، سفارشی
 • کاربرد: هواساز، هواساز هایژنیک، اتاق تمیز، اتاقک توزین، فن فیلتر باکس

کاربرد فیلتر کیسه ای

 • اتاق تمیز
 • بیمارستان ها
 • مراکز درمانی
 • هواساز اتاق تمیز
 • هواساز هایژنیک
 • دستگاه های تصفیه هوا 

فیلتر کیسه ای دارای چه نوع‌هایی است؟‌

فیلتر های کیسه ای از متریال های مختلفی تهیه می شوند که برخی از آن ها به شرح زیر هستند.

 • پلی استر

فیلتر هایی که از پلی استر تهیه می شوند، ساخت و سازی بدون سیلیکون دارند. می توانند ظرفیت بالایی برای نگهداری آلودگی ها ارائه دهند. از این فیلتر ها می توان در فرآیند های آهن سازی و فولاد، انتقال آلومینا، تولید آلومینیوم الکترولیتی، کارخانه ذوب فلزات غیر آهنی، صنایع چوب، فرآوری مواد غذایی، داروسازی و سایر صنایع از آن ها بهره برد. هزینه کمی دارند و بسیار برای مصرف به صرفه هستند.

 • پلی پروپیلن

این نوع کیسه ها در دو درجه فیلتر های سوزنی و فیلتر های جوش داده شده تولید می شوند. کیسه های پلی پروپیلن از 5 تا 100 میکرون در دسترس هستند و معمولاً به عنوان فیلتر های پیش فیلتر تا فیلتر کارتریج برای کاهش بار استفاده می شوند. این کار به فیلتر کردن آلودگی میکرون های مختلف کمک می کند.

 • پارچه ای

علاوه بر ماده های اشاره شده در این فیلتر ها نوعی از فیلتر های کیسه ای نیز وجود دارند که از پارچه ساخته می شوند. این فیلتر ها را می توان با پارچه های مختلفی تولید کرد. آکریلیک و تفلون از جمله این پارچه ها هستند.

جدول فیلتر کیسه ای
نوع فیلتر کیسه ای ابعاد مدیا افت فشار
عرض طول عمق
فیلترهپا H13 ۳۰۵ ۳۰۵ ۶۸ ۱.۲ ۱۱۰
اتاق تمیز اکیاس

فیلتر کیسه ای | بگ فیلتر

فیلتر کیسه ای

مدیای فیلتر کیسه ای

1 از 3

فریم الومینیم ، گالوانیزه، ABS

2 از 3

جداکننده 

3 از 3
اتاق تمیز اکیاس

فیلتر کیسه ای

زمان مناسب تعویض فیلتر کیسه ای

هیچ پاسخ مستقیمی برای مدت زمان ماندگاری کیسه فیلتر وجود ندارد. تأثیراتی مانند الزامات سیستم، مواد و مایعات فیلتر شده، درجه فیلتراسیون و بار آلودگی، همگی بر طول عمر کیسه فیلتر شما تأثیر می گذارند. نشانه اصلی این که باید فیلتر خود را تعویض کنید افزایش اختلاف فشار است.

 • زمان کاهش فشار

فیلتر های کیسه ای در طول استفاده مسدود می شوند و عبور مایع از سیستم را دشوار تر می کند. نظارت بر افت فشار در محفظه فیلتر خود بسیار مهم است. فیلترهای کیسه ای زمانی کثیف در نظر گرفته می شوند که اختلاف فشار به 15برسد. این مقدار بسته به درجه فیلتراسیون، ویسکوزیته و عملکرد سیستم خاص می تواند متفاوت باشد. سیستم فیلتر کیسه ای خود را از نظر کاهش فشار کنترل کنید و در صورت لزوم فیلتر های کیسه ای خود را تعویض کنید. هنگامی که کیسه فیلتر جدید در جای خود قرار گرفت، می توانید برنامه فیلتراسیون خود را طبق برنامه ادامه دهید.

 • از طریق Particle counter

پارتیکل سنج دستگاهی است که از طریق آن می توان هوا را از آن عبور داد و با آن کیفیت هوا و میزان آلودگی موجود را سنجید. این دستگاه را به گونه ای استفاده می کنند که ذرات موجود در هوا را اندازه گیری می کند. اگر مقدار ذرات بیشتر از حد مجاز باشد، زمان آن رسیده تا فیلتر های کیسه ای تعویض بشوند.

کاربرد فیلتر کیسه ای

فیلتر های کیسه ای تقریباً در هر صنعت اولیه کاربرد گسترده ای دارند. برخی از زمینه های قابل توجهی که این فناوری را می توان پیاده سازی کرد به شرح زیر است:

 • صنایع فلزی

آن ها را می توان به طور گسترده در ریخته گری در هنگام پردازش مواد غیر فلزی و آهنی استفاده کرد.

 • صنعت دفع زباله

فیلتر های کیسه ای می توانند برای دفع گرد و غبار و ذرات سمی در هنگام دفع زباله های زیست توده مفید باشند.

 • صنعت تولید و انرژی

تقریباً تمام صنایع و کارخانه های تولید انرژی و تولید انرژی می توانند از فیلترهای کیسه ای استفاده کنند.

 • صنعت حمل و نقل

فیلترهای کیسه ای می توانند به طور موثر گرد و غبار و میکرو ذرات مضر تولید شده از صنایع حمل و نقل را حذف کنند. این ذرات شامل مواد خاکستر تولید شده توسط صنعت تولید سیمان است.

دانلود و نمایش کاتالوگ فیلتر

02

دانلود کاتالوگ فیلتر (فیلتر هپا، فیلتر کیسه ای ، فیلتر پلیتد)

ساختار فیلتر کیسه ای

فیلتر های کیسه ای گرد و غبار را از گاز های خروجی با جمع آوری آن ها توسط فیلتر کیسه ای جدا می کند. گرد و غبار روی سطح فیلتر انباشته می شود. و محیط فیلتر توسط جریان هوای معکوس به نام شستشوی معکوس (جت پالس) تمیز می شود. فیلتر های کیسه ای دارای مجموعه ای از واسطه های فیلتر است. موادی که فیلتر از آن ساخته می شود از پلی استر، نایلون مقاوم در برابر حرارت تا الیاف شیشه متفاوت است.

هواساز و هواساز هایژنیک دستگاهی هستند که با استفاده از آن ها می توان عمل تهویه را در تابستان و زمستان انجام داد. دوش هوا نیز به عنوان سیستمی در اتاق تمیز عمل می کند که بر ورود و خروج بدون آلودگی نظارت می کند.بسته به شرایط و شدت گرد و غبار انتخاب می شوند. واسطه فیلتر قطعات مصرفی هستند.

 هنگامی که آسیب ببینند یا فرسوده شوند، گرد و غبار ممکن است در فضای باز نشت کند. امروزه در پایین دست فیلتر کیسه ای تریبو الکتریک، مانیتور گرد و غبار نصب می شود تا  محل نشت گرد و غبار را پیدا کرده و از آلودگی هوا جلوگیری کند.

در ابتدای فیلتراسیون گرد و غبار، بیشتر جریان هوا از سوراخ های کوچک بین نخ های تار و پود عبور می کند و تنها بخش کوچکی از گرد و غبار از شکاف های بین الیاف عبور می کند.

ذرات درشت گرد و غبار در سوراخ‌ های کوچک بین الیاف فرو می ‌روند و جریان هوا همچنان از شکاف‌ های بین الیاف عبور می ‌کند، در این زمان محیط فیلتر به یک ماده فیلتر مؤثر برای ذرات درشت و ریز گرد و غبار تبدیل می‌شود و یک لایه تشکیل می ‌دهد.

مزایا فیلتر کیسه ای

مزایا استفاده از فیلتر کیسه ای

فیلتر های کیسه ای به دلیل سهولت در استفاده حتی در سخت ترین شرایط تمیز کردن مورد استقبال قرار می گیرند. اگر از مواد مناسب در ساخت فیلتر ها استفاده شود، بسیار بادوام هستند. علاوه بر این، مقرون به صرفه و قابل اعتماد است. بنابر این منجر به بازده سرمایه گذاری بالایی می شود. فیلتر های کیسه ای به دلیل دوام بالا برای استفاده های طولانی بسیار به صرفه هستند.

آن ها حتی با پیشرفته ترین سیستم های جمع آوری گرد و غبار و فیلتراسیون سازگار هستند. علاوه بر این، تمیز کردن مکانیسم فیلتر ها  بسیار آسان است. تکنیک های ساده مانند فشار هوا معکوس، تکان دادن مکانیکی، یا بازسازی پالس برای نگهداری چنین سیستم هایی مفید هستند.

خرید فیلتر کیسه ای از اکیاس

اگر می خواهید آلودگی را از محل کار خود دور نگه دارید و تجهیزات اتاق تمیز خود را تکمیل کنید، سرمایه گذاری روی فیلتر های کیسه ای تصمیم عاقلانه ای است. اکیاس یک نام پیشرو در فروش صنعت فیلتر کیسه ای است. ما می توانیم فیلتر های کیسه ای با کیفیت را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه دهیم. برای خرید می توانید از طریق سایت اقدام کنید و با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

برای اطلاع از قیمت فیلترهای اتاق تمیز با شماره 09337204662 تماس بگیرید

طول و عرض 305 در عمق 68

با مراجعه به صفحه دانلود کاتالوگ میتوانید به کاتالوگ فیلترها دسترسی پیدا کنید.

پیمایش به بالا