معرفی فن فیلتر یونیت اتاق تمیز

فن فیلتر یونیت اتاق تمیز

به طور کلی محیط اتاق تمیز به گونه ای است که وجود هوای تمیز داخل آن، یکی از شروط اصلی است. به عبارتی دیگر وجود دستگاه های فیلتراسیون هوا داخل فضا، امری ضروری می باشد. فن فیلتر یونیت اتاق تمیز، با فیلتر کردن ذرات معلق در هوا موجب پاکسازی محیط شده و هوای خالص را به خوبی وارد اتاق می کند. از طرفی جهت تهیه و استفاده از این دستگاه فیلتر هوا اتاق تمیز، بهتر است از مشاوران اکیاس در این زمینه کمک بگیرید.

 

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

 

اجزای فن فیلتر یونیت اتاق تمیز

با تکیه بر مطالب قوق باید به اجزای فن فیلتر یونیت بپردازیم.

  • پیش فیلتر

این قسمت در واقع یکی از فیلترهای اولیه و پایه فیلتر یونیت است که وظیفه تهویه هوای مطبوع را به عهده دارد. همچنین پیش فیلترها اغلب به همراه فیلترهای نهایی مورد استفاده قرار می گیرند.

  • فیلتر هپا فن فیلتر یونیت اتاق تمیز

کاربرد فیلتر هپا به گونه ای است که  بعد از عبور هوا از پیش فیلتر، ذرات هوا با دقت مورد بررسی قرار می دهد. طی انتقال هوا به فیلتر نهایی، فیلتر هپا ذرات ریز آلاینده ها را جذب کرده و هوای تمیز را به سمت فضای داخلی هدایت می کند.

  • پلنیوم باکس

یکی از اصلی ترین قطعات فن فیلتر یونیت اتاق تمیز در حقیقت پلنیوم باکس است که با ابعاد بزرگ طراحی می شود. به عبارتی همه فیلترها و قطعات مهم دستگاه، داخل این باکس قرار داده می شوند.

  • موتور

مهمترین قسمت یک دستگاه فیلتراسیون، موتور آن است. زمانی که عملکرد موتور کاهش پیدا کند، جریان انتقال هوای تمیز به داخل اتاق هم قطع می شود.

  • سیستم دور موتور

سیستم دور موتور در واقع به صورتی طراحی شده که از بدنه موتور به خوبی محافظت کند. همچنین این سیستم وظیفه بهبود عملکرد موتور را بر عهده دارد.

 

بدنه فن فیلتر یونیت اتاق تمیز

 

 

  • بدنه فن فیلتر یونیت اتاق تمیز

جنس بدنه دستگاه فیلتر یونیت از استنلس استیل بوده و در برابر ضربه، حرارت و خوردگی مقاوم می باشد. این دستگاه با پوشش رنگ طراحی شده و به صورت گالوانیزه نیز عرضه می شود.  

 

محصول منتخب: فیلتر کیسه ای

 

کاربرد فن فیلتر یونیت اتاق تمیز

حال که با اجزای این فن اشنا شدیم در ادامه به کاربرد آن در صنایع مختلف می پردازیم.

اتاق تمیز مواد غذایی

امور تولید و بسته بندی انواع مواد غذایی در این فضا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای مثال فرایندهایی از جمله بسته بندی قوطی های کنسرو، غذاهای دریایی، گوشت، لبنیات و انواع نان باید در فضاهایی با هوای تمیز انجام شوند.

اتاق تمیز داروسازی

اتاق تمیز در صنعت داروسازی از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که وجود انواع ویروس و باکتری در فضا، باعث نابودی محصولات می شود. بنابراین اتاق تمیز در قسمت های گوناگون صنعت داروسازی مانند تولید دارو، میکروب شناسی و بسته بندی آمپول مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی جهت کنترل آلودگی، رطوبت و تولید هوای خالص در این فضا از فن فیلتر یونیت اتاق تمیز استفاده می شود.

فن فیلتر یونیت اتاق تمیز صنعت آرایشی

سلامت تجهیزات آرایشی و بهداشتی در حقیقت از اهمیت خاصی برای افراد برخوردار است. استفاده از فضای اتاق تمیز جهت تولید تجهیزات آرایشی، موجب کاهش آلودگی ها و حفظ بهداشت لوازم می شود.

فن فیلتر یونیت اتاق تمیز در میکرو الکترونیک

حوزه میکرو الکترونیک به گونه ای است که به کنترل برخی مایعات حساس و مواد آلی کمک می کند. وجود آلودگی در این محیط باعث بروز خطا در آزمایشات می شود. بنابراین استفاده از دستگاه های فیلتراسیون در اتاق تمیز میکرو الکترونیک بسیار ضروری می باشد.

 

مزایا فن فیلتر یونیت اتاق تمیز

 

 

مزایا فن فیلتر یونیت در اتاق تمیز

1- از دستگاه فن فیلتر یونیت اتاق تمیز علاوه بر این فضا، برای خانه ها و مجتمع های مسکونی با سقف کوتاه نیز استفاده می شود.

2- یکی از اصلی ترین مزایای این محصول، هزینه مناسب آن نسبت به دستگاه های هواساز است. به عبارتی دستگاه های هواساز در حقیقت دارای هزینه های نجومی بوده و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

3- این مدل فن فیلتر از کانال کشی آسان تری نسبت به سایر هواسازها برخوردار می باشد. از طرفی کانال کشی فن فیلتر یونیت اتاق تمیز بدون ایجاد درز داخل کانال ها انجام می شود.  

4- این محصول دارای تهویه هوای بهتری در مقایسه با سایر هواسازها بوده و میزان انرژی کمتری مصرف می کند. به دنبال این امر، هزینه های دستگاه به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

5- به علت وجود لایه عایق داخل دیواره داخلی باکس، این دستگاه به صورت عایق صدا و ارتعاش طراحی می شود.

6- امکان نصب دستگاه در ارتفاع های کم با توجه به وزن کمتر نسبت به سایر دستگاه ها

7- این مدل فن فیلتر یونیت دارای راندمان بسیار بالایی بوده و به صورت کم مصرف طراحی می شود.

علت استفاده از این دستگاه برای اتاق تمیز

چرا باید از فن فیلتر یونیت در اتاق تمیز استفاده کرد؟ دلایل بسیاری وجود دارد که در ادامه برخی از این دلایل را به شما خواهیم گفت.

  • گردش بهتر هوا داخل اتاق

زمانی که فضای داخلی اتاق تمیز تعبیه می شود، باید هوای محیط در حال چرخش باشد. به عبارتی دیگر وجود هوای یکنواخت و آلوده داخل محیط کلین روم، باعث آسیب رساندن به فرایندها می شود.

  • فیلتر کردن هوا

یکی از مهمترین دلایلی که منجر به استفاده از فن فیلتر یونیت اتاق تمیز می شود، فیلتراسیون هوا است. به عبارتی دیگر هوایی که داخل اتاق در حال گردش است، باید فاقد ذرات معلق و آلودگی باشد. وجود آلودگی و ذرات شیمیایی باعث آسیب رساندن به شرایط محیطی اتاق تمیز می شود.

  • وجود هوای تازه و خالص

از دیگر کاربردهای این دستگاه می توان به انتقال هوای تازه داخل اتاق اشاره کرد. دستگاه فیلتر یونیت در حقیقت بر اساس زمان بندی مشخص و شرایط جوی، هوای خالص را وارد اتاق کرده و فشار هوا را به خوبی کنترل می کند.

  • فن دستگاه

تعداد فن موجود داخل این محصول بی نظیر، تاثیر بسزایی بر گردش هوای اتاق می گذارد.

 

بیشتر بخوانید: فیلتر هواساز

سفارش انواع فیلتر هوا اتاق تمیز از اکیاس

 

 

سفارش انواع فیلتر هوا اتاق تمیز از اکیاس

همانطور که ذکر شد، باید به منظور کارآمد بودن کلین روم، افزایش راندمان و صرفه جویی در هزینه از تجهیزات اتاق تمیز استاندارد استفاده شود. انتخاب انواع مختلف فن فیلتر یونیت اتاق تمیز با توجه به کاربری اتاق، تجهیزات موجود و… انجام می شود.

همچنین استفاده از دستگاه های فیلتراسیون استاندارد و مناسب برای اتاق تمیز، دارای اهمیت بالایی است. به عبارتی دیگر وجود مشکل در این دستگاه ها باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیر می شود. گروه صنعتی اکیاس به شما کمک می کند تا این تجهیزات را به صورت استاندارد و متناسب با تکنولوژی روز دنیا تهیه کنید.

به منظور کسب اطلاعات و سفارش محصول مورد نظر خود می توانید به صفحه محصولات مراجعه کرده و با آگاهی کامل اقدام به خرید کنید. امروزه فروشگاه های بسیاری در زمینه فروش دستگاه های فیلتراسیون فعالیت می کنند. به دنبال این امر توصیه می شود که محصول مورد نظر خود را از نمایندگی های معتبر مانند گروه صنعتی اکیاس خریداری نمایید. انتخاب اکیاس این امکان را به شما می دهد تا خرید به صرفه با بالاترین کیفیت را تجربه کنید.

کلام آخر

در نتیجه فن فیلتر یونیت اتاق تمیز یکی از کاربردی ترین محصولاتی است که برای افزایش میزان گردش هوا استفاده می شود. این دستگاه وظیفه از بین بردن ذرات شیمیایی آلوده و انتقال هوای خالص به داخل اتاق را بر عهده دارد. همچنین انواع فیلتر یونیت دارای قطعات پرقدرتی هستند که به افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی کمک می کنند. به منظور سفارش این مدل فیلتراسیون با استاندارد و کیفیت بالا، می توانید به گروه صنعتی اکیاس مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا