فیلتر باکس اتاق تمیز

فیلتر باکس اتاق تمیز

فیلتر باکس اتاق تمیز، یکی از تجهیزات مهمی است که امروزه در صنایع آزمایشگاهی و پزشکی به شدت مورد استفاده قرار گرفته و نبود آن، می تواند عملکرد بخش های مختلف یک آزمایشگاه یا بیمارستان را با مشکل مواجه کرده یا آن را به کلی لغو نماید.
اتاق تمیز محیطی است که از آن در خط تولید های مواد حساس و بخش های ایزوله بیمارستان استفاده می شود. از این محیط در برخی از صنایع نیز مانند تولیدات میکرو چیپ ها و میکرو ربات ها استفاده زیادی می شود و شما می توانید با استفاده از آن، بسیاری از قطعات پیشرفته را تولید کرده و از آن ها مراقبت کنید.
یکی از قطعات مهم در زمینه اتاق تمیز، فیلتر باکس آن است. بررسی دلایل نیاز ما به فیلتر باکس و عملکرد این قطعه، هدف ما در ادامه این مقاله خواهد بود. ما با بررسی ویژگی های متفاوت و مختلف آن، می توانیم استفاده ای بهتر از اتاق تمیز داشته و به مشکلات و نکات مختلف آن، سریع تر و آسان تر پی ببریم.

 

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

 

عملکرد فیلتر باکس اتاق تمیز

برخلاف تصور عموم، فیلتر باکس به یک قطعه کوچک خلاصه نمی شود و به مجموعه ای از تجهیزات بزرگ و کوچک برای ورودی و خروجی هوا، فیلتر باکس می گویند. دریچه های ورودی و خروجی هوا، لوله های مختلف برای عبور جریان هوا، فیلتر ها و صافی های مختلف و غیره بخش هایی هستند که شما می توانید آن ها را در فیلتر باکس اتاق تمیز مشاهده نمایید.

در ادامه به بررسی دقیق تر اجزای مختلف فیلتر باکس اتاق تمیز خواهیم پرداخت. استفاده از فیلتر باکس در مواقعی که محصول نهایی یک آزمایش یا فرآیند برای محیط زیست مضر است، بسیار مفید بوده و می تواند از بروز هرگونه آسیب به هوا و محیط، جلوگیری کند.

فیلتر باکس های مختلفی در بازار وجود دارند که موارد استفاده از آن ها بر اساس نیاز شما و نوع آلودگی مورد نظر، متفاوت خواهد بود. به فیلتر باکس باکس هوا رسان، باکس هواساز، باکس فن مکنده وچند اسم دیگر نیز گفته می شود.

 

محصول منتخب: فیلتر هپا

 

اجزای تشکیل دهنده فیلتر باکس اتاق تمیز

شناخت اجزای مختلف تشکیل دهنده فیلتر باکس اتاق تمیز، به ما در استفاده بهتر از آن کمک کرده و می تواند از بروز هرگونه مشکل و ایراد در دستگاه، جلوگیری کند. در ادامه به بررسی برخی از این قطعات پرداخته و ویژگی های آن را با یکدیگر مرور می کنیم.

توجه داشته باشید که انتخاب اجزای مناسب برای فیلتر باکس، تاثیر مستقیم و بسیار مهمی در نتیجه نهایی داشته و محصول ما را تبدیل به وسیله ای با کیفیت و مناسب می کند.

  • پلنیوم باکس:

 بدنه اصلی فیلتر باکس، پلنیوم باکس نام دارد. وظیفه اصلی این قطعه محافظت از باقی بخش های فیلتر باکس بوده و قطعات مختلف درون فیلتر باکس را سازماندهی می کند.

  • فیلترهای مخصوص فیلتر باکس اتاق تمیز:

 بدون شک مهم ترین بخش هر فیلتر باکسی، فیلتر های آن خواهد بود. وظیفه این بخش پالایش و تسویه کردن ذرات هوا بوده و باعث جلوگیری از ورود آن ها به هوا می شود.

  • داکت ورودی و خروجی:

داکت ورودی و خروجی فیلتر باکس، عموما در قسمت بالایی آن نصب می شود.

  • دیفیوزر سقفی:

 دیفیوزر سقفی که به آن دریچه خورشیدی نیز می گویند، یکی از اجزای اصلی فیلتر باکس محسوب می شود. این دریچه هوا را به صورت متناسب در محیط توزیع می کند.

 

 

کاربردهایی که فیلتر باکس اتاق تمیز در صنایع دارد

 

کاربردهایی که فیلتر باکس اتاق تمیز در صنایع دارد

 همانگونه که در بخش های قبل به این موضوع پرداختیم، استفاده های زیادی از فیلتر باکس در بخش های مختلف صنایع می شود. این دستگاه ها می توانند به کمک ما آمده و در بسیاری از موارد، شرایط مورد نیاز ما را برای ساخت مواد یا پژوهش درباره آن ها، محیا کنند.

  • صنعت داروسازی:

برای نگهداری از مواد دارویی مختلف و برخی از مواد اولیه، وجود اتاق تمیز یا کلین باکس ضروری است و در نتیجه، نیاز به استفاده از فیلتر باکس در این شرایط، به شدت حس می شود. تقریبا تمامی لابراتوار های داروسازی از اتاق تمیز برخوردار هستند.

  • صنعت بیوتکنولوژی:

ساخت قطعات بیوتکنولوژی نیاز به استفاده دقیق و هدفمند از اتاق تمیز خواهد داشت. ساخت برخی از این قطعات، بدون وجود اتاق تمیز میسر نخواهد بود و شما می توانید با قرار دادن اتاق تمیز در کارگاه خود، گزینه های ساخت موسسه خود را افزایش دهید.

  • صنعت تجهیزات پزشکی:

یکی از مهم ترین موارد استفاده از کلین روم و به طبع فیلتر باکس، صنعت تجهیزات پزشکی خواهد بود. استفاده از کلین روم به شدت در این صنعت متداول بوده و استفاده های مختلفی از این مکان می شود.

  • بیمارستان:

تقریبا تمامی بیمارستان ها به داشتن اتاق تمیز نیاز دارند. اگر بیمارستانی قصد داشته باشد تا تمامی امکانات را به متقاضیان ارائه کرده و به تمامی افراد خدمات ارائه دهد، بهترین راه برای آن ها نصب کلین روم و فیلتر باکس خواهد بود.

  • فیلتر باکس اتاق تمیز صنعت مواد غذایی:

برای نگهداری از برخی از مواد و همچنین بررسی آن ها، نیاز مبرمی به اتاق تمیز خواهیم داشت. نصب اتاق تمیز در مراکز نگهداری مواد غذایی می تواند به امکانات آن افزوده و گزینه های بیشتری را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.

جمع بندی

در نهایت و پس از بررسی نکات مختلف درباره فیلتر باکس ها، می توان به نتیجه ای نهایی درباره آن ها رسید و بهترین نوع فیلتر باکس را برای اتاق تمیز خود انتخاب کرد. انتخاب فیلتر باکس مناسب می تواند روند موسسه تاسیساتی یا پزشکی ما را به شدت افزایش داده و به ما در نگهداری هرچه بیشتر مواد، کمک کند.
این مسئله می تواند به ما از سوی دیگری نیز کمک کرده و باعث پاک ماندن محیط زیست شود. در نظر داشته باشید که عدم وجود فیلتر باکس می تواند ضررات جبران ناپذیری را به محیط زیست و نتیجه نهایی کار ما وارد کرده و ما را از ماحصل کار ناامید کند.
اهمیتی ندارد که شما قصد استفاده از فیلتر کیسه ای داشته باشید یا به دنبال نوعی دیگر از فیلتر هوا اتاق تمیز باشید، انتخاب مناسب در هر صورت می تواند به شما کمک شایانی کرده و زندگی افراد زیادی را راحت تر کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا