آشنایی با فیلتر لانه زنبوری

آشنایی با فیلتر لانه زنبوری

بیشتر مراکز و مکان ها قسمت هایی را در ساختمان در نظر می‌گیرند تا هوا بتواند از آن ها جریان پیدا کند. برای این کار از فیلترهایی استفاده می کنند که شکل  آن ها به لانه زنبوری شباهت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل به این نوع فیلترها فیلتر لانه زنبوری گفته می شود.

دلیل اینکه شرکت‌ ها مدل لانه زنبوری را طراحی کردند این است که بتوانند از نفوذ امواجی که مضر است، مانند امواج رادیویی جلوگیری کنند در ادامه بیشتر در مورد این فیلتر ها صحبت می کنیم. لطفاً تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

 

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

معرفی فیلتر لانه زنبوری

فیلتر لانه زنبوری بافت بسیار ریزی دارد، به گونه ای که تمام گرد و غبار را به خود جذب می کند. فریم آن یک شکلی نبوده و می توان چندین شکل را برای آن طراحی کرد. از جمله آن ها می ‌توان به چند لایه، گالوانیزه و آلومینیومی اشاره کرد.

کلیه امواجی که مخالف هستند وقتی که از این فیلتر عبور می کند داخل مشبک گیر افتاده و از بین می ‌رود؛ بنابراین هیچ موج مضری از آن طرف فیلتر رد نمی شود.

 

کاربر فیلتر لانه زنبوری چیست؟

 

کاربر فیلتر لانه زنبوری چیست؟

این فیلتر کاربردهای گوناگونی دارد که عمده ترین آن ها در هود های میکروبیولوژی است. از دیگر کاربرد آن ها می توان به چند مورد اشاره کرد که در ادامه به ترتیب آن ها را نام می بریم اتاق های جراحی که در بیمارستان ها وجود دارد در صنایع مختلفی که قطعات حساس الکترونیکی تولید می کنند.

اماکنی که افراد به هوای پاکی نیاز دارند تا هیچ باکتری در آن وجود نداشته باشد.

صنایعی که در حوزه های خصوصی فعالیت می کنند مانند تصفیه هوا یا صنایعی که در آن تجهیزات پزشکی تولید می شود به این فیلتر احتیاج پیدا می کنند.

  • استفاده از فیلتر لانه زنبوری در تهویه مطبوع

این فیلتر می تواند تهویه اتاق را به گونه‌ای انجام دهد که هیچ آلودگی از لحاظ میکروبی در آن وجود نداشته باشد.

  • استفاده از فیلتر لانه زنبوری در اتاق تمیز

اتاق هایی که در آن از فیلتر لانه زنبوری استفاده شده است، باکتری زدایی می شوند زیرا هوای وارد شده به داخل اتاق از طریق این فیلتر و مشبک های آن عبور می کند.

بنابراین نه تنها این اتاق ها از لحاظ باکتریایی بلکه از لحاظ اینکه امواج الکترومغناطیسی نیز در فیلتر اتاق تمیز وجود ندارد، تمیز محسوب می شود.

 

مشخصات فنی فیلتر لانه زنبوری

 

مشخصات فنی

این فیلتر دارای یک سری مشخصاتی است از جمله اینکه می تواند تا خورده شود یا افراد می توانند حالت چین خوردگی به آن بدهند.

در واقع تا شدن به این فیلتر این امکان را به آن می دهد تا در مساحت های معین یا تا سطح  مد نظر افراد باز شود و حجم بیشتری را در بر می‌ گیرد به گونه ای که افراد می توانند تا چندین متر آن را باز کنند و از این فیلتر بهره ببرند.

  • جنس مدیا فیلتر لانه زنبوری

جنس مدیا یا کاغذ فیلتری که در این فیلتر استفاده شده است از جنس میکرو فایبر گلاس است یا حتی در بعضی مواقع از فایبر گلاس و پلی استر استفاده می‌ کنند و با مخلوط کردن آن ها کاغذ فیلتر می سازند؛ به گونه ای که وقتی توسط دستگاه مخصوصی تا زده می شود حالت زیگزاگی را می توانید در آن مشاهده کنید.

  • جنس قاب فیلتر لانه زنبوری

جنس قاب این فیلتر، کیسه ای و از مواد مختلفی است و همچنین چند لایه است.

این مواد می تواند از استیل یا ام دی اف و حتی ورق های گالوانیزه نیز باشد. در طرف دیگر اين این فیلتر از لاستیک استفاده می شود تا هوا به راحتی نتواند به همراه آلودگی از آن عبور کند.

 

میزان افت فشار فیلتر لانه زنبوری

 

  • میزان افت فشار فیلتر لانه زنبوری

میزان افت فشاری که در این فیلتر اتفاق می افتد تا ۸۰ درصد محاسبه می شود.

  • تحمل رطوبت

فیلتر هواساز لانه زنبوری ویژگی بسیار مهمی که دارد این است رطوبت را جذب خود کرده و حتی در برابر خوردگی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد.

  • قاب جدا کننده

این فیلتر از قاب هایی تشکیل شده است که قابلیت جدا شدن را دارند.

  • ابعاد

ابعاد این فیلترها متنوع بوده و همچنین متریالی در آن ها به کار رفته است که  باعث شده تا ظاهره آن ها مشترک مانند شود. این متریال از آلیاژ های مختلفی تشکیل شده است از جمله آن می‌ توانیم فولاد، آلومینیوم و مس را نام ببریم.

 

 

جمع بندی

چنانچه قصد دارید این فیلتر را خریداری کنید می توانید به سایت مراجعه کرده و با شماره های موجود تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا