فیلتر کربنی اتاق تمیز را بشناسید

فیلتر کربنی اتاق تمیز را بشناسید

 

اتاق تمیز یا Clean Room به اتاقی گفته می شود که رطوبت، میزان گرد و غبار، سرما و گرما در آن تحت کنترل باشد. در اتاق تمیز برای کنترل ذرات معلق و آلودگی های هوا فیلترهای مختلفی به کار می رود تا جریان هوایی که وارد اتاق تمیز شده، توسط دستگاه مخصوص فیلتر شوند. فیلتر کربنی اتاق تمیز یکی از انواع فیلتر هایی است که جهت تصفیه هوا به کار برده می شود. این فیلتر تنها راه موثر جذب آلاینده های شیمیایی، بوها و گاز‌ها در دستگاه های تصفیه هوا است.

ویژگی فیلتر کربنی اتاق تمیز

اتاق های تمیز اکیاس دارای فیلتر کربن است. فیلتر های کربنی با قابلیت جذب انواع آلاینده های شیمیایی از قبیل هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای (PAC)، اوزون، اکسید های نیتروژن، ترکیبات آلی فرار، اسید های معدنی، آمین ها و آمونیاک ها، H2S، SO2، SO3، ید رادیو اکتیو و برای استفاده در صنایع‌ های اتاق تمیز میکروالکترونیک، صنایع داروسازی، صنایع غذایی، فرایند های آب و فاضلاب و پزشکی هسته ای مناسب می باشند.

همچنین در اتاق توزین یا نمونه برداری که فضایی مشابه اتاق تمیز دارد، از فیلتر کربنی استفاده می شود. میزان آلودگی، دما و  فشار از اصلی ترین مواردی اند که واجب است در اتاق تمیز از فیلتر کربنی به کار برده شود.

نصب تهویه مناسب و اصولی در اتاق تمیز اکیاس باعث می شود تا دما، میزان آلودگی محیط و همچنین فشار هوای موجود در فضا ثابت باشد و به توان آن را کنترل نمود.

 

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

جنس فیلتر کربن از چوب، زغال یا پوسته میوه هایی مانند نارگیل یا گردو است. علاوه بر آن در فیلتر های باکیفیت از ماده ای به نام زئولیت نیز استفاده می شود. در این نوع فیلتر، کربن های ریز با پیوستن به یکدیگر بلوک هایی را تشکیل داده اند.

از جمله ویژگی های فیلتر کربنی اتاق تمیز می توان به چگالی کم حجم، سطح بزرگ، راندمان جذب بالا، افت فشار کم و عمر طولانی این فیلتر اشاره کرد.

برای تهویه بهتر باید از دستگاه های فیلتر هواساز استفاده نمود. این دستگاه وظیفه مکش هوای داخل اتاق تمیز به داخل خود را برعهده دارد و پس از گذراندن از چند فیلتر و جذب آلودگی به کمک فیلتر اتاق تمیز میزان زیادی از آلودگی را در محیط کم خواهد کرد.

کارایی فیلتر کربنی اتاق تمیز

همان طور که می دانید یکی از تجهیزات اتاق تمیز، فیلتر است. فیلتر کربنی که یکی از مناسب ترین انواع فیلتر ها برای اتاق تمیز می باشد، امروزه کاربرد های بسیار زیادی دارد. در سال های ابتدایی ۱۹۰۰، از این نوع فیلتر ها به عنوان ماده ای برای تصفیه آب استفاده می شد.

اکنون مهم ترین کارایی فیلتر کربنی برای تصفیه هوا است. در اتاق تمیز از این فیلتر برای جذب آلاینده های شیمیایی و از بین بردن گاز های صنعتی استفاده می شود.

اما حوزه کاربردی این فیلتر بسیار گسترده تر است که می توان به کاربرد این فیلتر در ماسک های تنفسی، تصفیه نیشکر، برخی از روش های کافئین زدایی قهوه و بازیافت برخی از فلزات گران بها (به خصوص طلا)، فیلتر های سیگار و در سیستم کنترل بخارات سوخت در ماشین ها اشاره کرد.

قبل از ورود به اتاق تمیز، اتاقکی به نام دوش هوا وجود دارد که کارکنان هنگام ورود و خروج به اتاق تمیز، ابتدا در آن قرار می گیرند و با دستگاه های تهویه هوا پاکسازی می شوند. از فیلتر کربنی در دوش هوا نیز استفاده می شود.

دستگاه هواساز هایژنیک که یک دستگاه تهویه مطبوع مرکزی بهداشتی است، از سه قسمت عمده فیلتر باکس، کویل سکشن و فن باکس تشکیل شده است. در فیلتر باکس این دستگاه نیز از فیلتر کربنی استفاده می شود.

 

مشخصات فنی فیلتر کربنی

 

مشخصات فنی فیلتر کربنی

  • EVA جدا کننده چین ها: چسب هات مِلت (حرارتی) با پایه
  • عایق: پلی اورتان
  • نوار درزگیر: از جنس PU به شکل نیمه گرد یا از جنس EPDM به صورت مسطح
  • دمای کاری: °C70
  • استانداردEN1822:2009 : این محصول به همراه یک گزارش اسکن ۱۰۰ ٪ عرضه می شود.
  • افت فشار نهایی: Pa 500
  • رطوبت: RH %100
  • این فیلتر هم با پیش فیلتر تا کلاس F7 و هم بدون پیش فیلتر ارائه می شود.

جمع بندی

وجود فیلتر کربنی برای اتاق تمیز بسیار مهم است که کاربرد ویژه آن تصفیه هوا در محیط های به دور از آلودگی می باشد. این فیلتر در یک دستگاه تصفیه هوا، وظیفه پاکیزه کردن هوای محیط را برعهده دارد.

هوایی که مهم ترین نیاز ما برای ادامه زندگی است. در این میان یافتن یک دستگاه تصفیه هوا مناسب که از مقادیر کافی کربن استفاده کرده باشد، دشوار است.

با کیفیت ترین فیلتر کربنی اتاق تمیز را می توانید از اکیاس خریداری کنید. کافی است برای خرید با شماره های موجود در صفحه سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا