فیلتر کفی پلیتد چیست؟

فیلتر کفی پلیتد

از آن جایی که این روز ها همه کشور ها به ویژه کشور های بزرگ، با مشکل ریزگرد ها و آلاینده ها مواجه هستند، از وسایل مختلفی جهت پاکیزه کردن هوای داخلی فضا ها استفاده می کنند. یکی از این لوازم، فیلتر کفی پلیتد است.

این محصول نوعی فیلتر است که برای تصفیه هوا در مجموعه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله به دلیل ساختار ویژه ای که دارد، می تواند آلاینده ها را تا حد زیادی کمتر کند و به سادگی هوایی تمیز را در محیط به جریان در بیاورد.

 

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

فیلتر کفی پلیتد چیست؟

این فیلتر از جنس الیاف مصنوعی است که بافته نشده اند و معمولا همراه با توری فلزی از دو طرف محکم می شوند. سطح این فیلتر ها موج دار و به شکل چین خورده تولید می شوند.

همچنین این فیلتر دارای یک قاب مقوایی یا فلزی نیز می باشد که باعث بالا رفتن مقاومت آن ها می شود. به دلیل نوع طراحی و برشی که در قاب آن ها در نظر گرفته شده، عبور هوا از 75 درصد سطح مقطع ممکن خواهد بود.

 

 

مشخصات فنی فیلتر کفی پلیتد

 

مشخصات فنی فیلتر کفی پلیتد

این پیش فیلتر ها که نام دیگر آن ها فیلتر پانل است، در استاندارد های یوروونت در درجه  3 EU تا 9 EU قرار دارد؛ همچنین افت فشار اولیه این فیلتر ها در جریان هوای 3400 متر مکعب در ساعت، 30 پاسکال می باشد.

به علاوه راندمان آن ها با این میزان فشار اولیه، 40 درصد است. اما اگر فشار اولیه آن ها را به 55 پاسکال افزایش دهیم، عملکرد آن نیز 60 درصد خواهد شد.

  • ابعاد فیلتر کفی پلیتد 

این محصول در ابعاد مختلف طراحی و تولید می شود. معمولا آن را در قطر های 25، 50 و 100 میلی متری می سازند و می توانید آن را در ابعاد مختلف سفارش دهید. شکل ظاهری این نوع فیلتر، مربع یا مستطیل است.

  • جنس فیلتر کفی پلیتد 

جنس این محصول از الیاف مصنوعی می باشد. الیاف مصنوعی به نوع بافته نشده می گویند که می تواند مانند فیلتر هواساز، تصفیه هوای بسیار خوبی داشته باشد؛ همچنین در موقعیت های مختلف نیز به کار می رود.

  • راندمان

همانطور که بیان کردیم، راندمان این نوع فیلتر ها با توجه به میزان فشار اولیه سنجیده می شود. هر چقدر فشار اولیه بیشتر باشد، عملکرد این فیلتر نیز افزایش می یابد.

 

ضخامت فیلتر کفی پلیتد

 

  • ضخامت فیلتر

معمولا ضخامت این نوع فیلتر ها بین 50 تا 100 میلی متر است.

  • تحمل درجه حرارت فیلتر کفی پلیتد 

فیلتر کفی پلیتد به واسطه جنسی که دارد می تواند تا دمای 100 درجه سانتی گراد را تحمل کند.

  • تحمل رطوبت

فیلتر کفی پلیتد همانند فیلتر کیسه ای از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار هستند؛ همچنین جریان هوای آن 3400 متر مکعب در ساعت می باشد.

کاربرد فیلتر کفی پلیتد

این فیلتر در انواع فضا های شخصی و عمومی مانند: منازل، مدارس، بیمارستان ها، فروشگاه ها و فرودگاه ها برای داشتن اتاقی پاکیزه تر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • اتاق تمیز

این وسیله مانند فیلتر اتاق تمیز به پاکسازی هوای داخل اتاق و محیط مشخصی به شکلی ویژه کمک می کند، با استفاده از آن می توانید به راحتی اتاقی تمیز و عاری از هر گونه آلودگی داشته باشید.

 

استفاده از فیلنر کفی پلیتد در بیمارستان

 

  • بیمارستان

بیمارستان ها معمولا فضایی خاص هستند که باید دائما تمیز و در نهایت سلامت و پاکیزگی نگه داشته شوند؛ در نتیجه، همه امکانات جهت پاکسازی هوا و دیگر لوازم در آن به کار می روند. یکی از استفاده های مهم فیلتر کفی پلیتد نیز در بیمارستان ها است.

 

 

جمع بندی

همان طور که بیان شد، فیلتر کفی پلیتد یک محصول بسیار کاربردی جهت تمیزی هوا و محیط است که در فضا های مختلف به ویژه مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

این وسیله، جایگزین مناسبی برای فیلتر هپا می باشد؛ چرا که از الیاف فشرده برای تهیه و ساخت آن استفاده می کنند. شما می توانید آن را در ابعاد مختلفی تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا