آشنایی با قفل های الکترونیکی اتاق تمیز

https://ekeasfilter.com/

قفل های الکترونیکی اتاق تمیز با کمک جریان الکتریکی، بسته یا باز می شوند. جریان الکتریکی یا برای تغذیه یک آهنربای الکتریکی، یک سلونوئید (الکترومغناطیس با یک سیم پیچ) یا یک موتور ایجاد می شود.

این دستگاه‌ ها قفل را به ‌گونه ‌ای فعال می‌ کنند که در برابر خرابی ایمن باشد. در صورت قطع برق یا در صورت کشیدن زنگ هشدار اضطراری، قفل ایمنی در سمت ورودی باز می شود؛ زیرا جریان الکتریکی برای بسته نگه داشتن درب استفاده می شود و قطع برق، مکانیسم قفل را قطع می کند.

این سیستم در اتاق تمیز که نیاز به کنترل گردش هوا و نظارت بر رفت و آمدها دارد، یک انتخاب مناسب است

 

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

عملکرد قفل های الکترونیکی اتاق تمیز چگونه است؟

انواع مختلفی از سیستم های قفل الکترونیکی درب بدون کلید وجود دارد که در کلین روم مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جمله می توان به قفل RFID یا سیستم های بیومتریک مورد استفاده برای باز کردن قفل درها اشاره نمود.

این سیستم های قفل به دلیل ضرورت کنترل باز و بسته شدن درب در اتاق تمیز استفاده می شود. قفل های الکترونیکی اتاق تمیز مانند قفل های سنتی با چفت و پیچ کار می کنند.

اما در اینجا از قطعه ای به نام محرک استفاده می شود که وظیفه جا به جایی و کنترل پیچ قفل درب را بر عهده دارد. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که به سادگی، محرک را فعال کنید و درب در عرض چند ثانیه باز می شود.

 

انواع قفل های الکترونیکی

انواع قفل های الکترونیکی

قفل های الکترونیکی، دارای انواع مختلفی هستند که هر یک دارای عملکردی متفاوت خواهند بود. از آن جمله، قفل اثر انگشت و یا قفل های کامپیوتری را می توان نام برد:

  • قفل اثر انگشت

قفل های بیومتریک درب از طریق اثر انگشت کار می کنند؛ بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید، این است که انگشت خود را روی دستگاه قرار دهید تا قفل باز شود.

سایر گزینه های بیومتریک شامل فعال سازی صدا و اسکنرهای چشمی است؛ با این حال، این قفل های الکترونیکی درب می توانند گران باشند.

  • قفل های کامپیوتری

قفل های کامپیوتری نیز با روش های مختلفی طراحی شده اند. برخی از آنها نیاز به وارد کردن کد دارند. این رایج ترین نوع قفل الکترونیکی اتاق تمیز است. یک صفحه کلید در خارج از درب قرار داده می شود که برای باز کردن قفل آن باید یک کد وارد کرد.

همچنین، این قفل ها قابلیت فعال شدن با گوشی هوشمند دارند و می ‌توان از هر جایی با آن ‌ها کار کرد. این قفل ‌ها معمولاً به یک برنامه نیاز دارند و از طریق آنها، کاربر می ‌تواند زمان بسته شدن و باز کردن قفل را از پیش تعیین کند.

این برای محیط حساس کلین روم، یک مزیت است و کارشناس اتاق تمیز می تواند برای ورود و خروج کاربران این محیط، برنامه ریزی های لازم را داشته باشد.

برخی از قفل های الکترونیکی اتاق تمیز دارای ویژگی های نظارتی هستند که در صورت تلاش برای ورود به محیط، به کارشناس اطلاع می دهد.

توصیه می شود ضمن دریافت راهنمایی های کامل در این خصوص، برای خرید انواع تجهیزات کلین روم، از جمله فیلتر کیسه ای، هپا یا اولپا، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

مزایای قفل های الکترونیکی در اتاق تمیز
مزایای قفل های الکترونیکی در اتاق تمیز

 

مزایای قفل های الکترونیکی در اتاق تمیز

این مزایا عبارت اند از:

  • عدم نیاز به کلید

اکثر مسئولان کلین روم، قفل الکترونیکی درب را به دلیل کارایی و راحتی بیشتر،پ در مقایسه با قفل ‌های سنتی ترجیح می ‌دهند. قفل ‌های الکترونیکی درب بدون کلید کار می کنند؛ در نتیجه لازم نیست کلیدها را حمل کرده یا نگران گم شدن آنها باشند. فقط با یک کد، دسترسی ورودی به سادگی امکان پذیر می شود.

  • مقاومت بالا در برابر شکستن

از دیگر مزیت های استفاده از قفل های الکترونیکی برای کلین روم، این است که این نوع از قفل ها دارای استحکام و مقاومت بالایی بوده و به سادگی توسط افراد غیر مجاز، قابل باز شدن نخواهند بود.

قفل های الکترونیکی کلین روم چه معایبی دارند؟

در کنار مزایایی که از قفل های الکترونیکی اتاق تمیز بیان شد، معایبی نیز برای آنها وجود دارد. شما می توانید ضمن دریافت مشاوره برای انتخاب انواع قفل، تجهیزاتی همچون فیلتر هوا اتاق تمیز را نیز از اکیاس فیلتر تهیه کنید.

  • مشکلات قطعی برق

یکی از نگرانی ‌های اصلی بسیاری از افراد، قفل شدن درب به دلیل قطع برق است. قفل های الکترونیکی درب برای عملکرد به برق نیاز دارند. تعداد کمی از سیستم ‌های قفل الکترونیکی درب با استفاده از باتری ‌های قابل شارژ کار می‌کنند، اما اکثر آنها برای کار کردن به برق یا اتصال اینترنت نیاز دارند.

  • مشکلات فراموشی رمز

گاهی اوقات ممکن است رمزهای عبور مربوط به قفل الکترونیکی فراموش شود؛ بنابراین، لازم است که همواره رمزهایی انتخاب شود که به خاطر سپردن شان آسان باشد.

انتخاب تعدادی اعداد تکراری یا تاریخ های مهم مطلوب است؛ زیرا اگر کد، خیلی پیچیده باشد یا اغلب تغییر کند می تواند به راحتی فراموش شود.

 

کاربرد سیستم اینترلاک در اتاق تمیز
کاربرد سیستم اینترلاک در اتاق تمیز

 

کاربرد سیستم اینترلاک در اتاق تمیز

قفل های الکترونیکی، قفل های باتری دار با قابلیت اتصال به برق هستند که برای دسترسی به آنها نیازی به استفاده از کلیدهای فیزیکی نیست. آنها به عنوان جایگزینی برای قفل های معمولی استفاده می شوند.

این نوع از سیستم خودکار اینترلاک، امکان کنترل و نظارت ورود و خروج افراد به فضای اتاق تمیز را فراهم می کند. در صورتی که برای تجهیز فضای کلین روم نیاز به این تجهیزات یا فیلتر هواساز دارید، می توانید با اکیاس فیلتر در ارتباط باشید.

حفظ و نگهداری از قفل های الکترونیکی

یکی از نکاتی که باید در نگهداری از قفل های الکترونیکی به آن توجه شود، این است که هر شش ماه یکبار، به صورت کامل بررسی شود. تمامی اتصالات و پیچ های میان بدنه قفل و صفحه کلید کنترل گردد.

همچنین، هنگام استفاده از این قفل ها، دستگیره به صورت محکم فشار داده نشود. از آویز کردن اشیاء، لباس و کیف به این قفل ها خودداری کنید، زیرا تعادل آن ها را بهم می زند.

 

کنترل قفل های الکترونیکی
کنترل قفل های الکترونیکی

 

کنترل قفل های الکترونیکی

محرک ها در قفل های الکترونیکی تعبیه شده اند تا بتوانند استوانه قفل را به یک موتور متصل نمایند. کنترل موتور توسط پالس الکتریکی انجام می شود که می تواند از طریق کارت خوان الکترونیکی یا سنسوری باشد که از راه دور و به صورت بی سیم کنترل می شود. محرک قفل پس از این که ورودی الکترونیکی صحیح را دریافت کند، حرکت خواهد کرد.

 

 

جمع بندی

قفل های الکترونیکی اتاق تمیز، سیستم های قفل درب پیشرفته ای هستند که برای ایمن سازی و کنترل و نظارت فضای کلین روم، مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربران با استفاده از این نوع سیستم قفل می توانند درب های اتاق تمیز را از راه دور بسته و باز کنند. آنها کاملاً جایگزین کلیدهای درب معمولی می شوند. شما می توانید این تجهیزات را از اکیاس فیلتر خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا