آشنایی با هواساز داروسازی

آشنایی با هواساز داروسازی

صنعت داروسازی یکی از پیچیده ترین و در عین حال ظریف ترین صنایع امروزی به شمار می رود. صنعتی که کوچک ترین تغییرات در آن می تواند منجر به بروز مشکلاتی بزرگ شده و نتیجه کار را دستخوش تغییراتی نماید. تجهیزات بسیار زیادی در زمینه داروسازی استفاده می شوند و سلامت و کارکرد صحیح تمامی این دستگاه ها، شرط اول تولید یک داروی سالم و مرغوب خواهد بود.

یکی از مهم ترین تجهیزات در این زمینه، دستگاه هواساز داروسازی نام دارد. هدف ما در ادامه این مقاله بررسی این دستگاه و مشخص کردن ویژگی های مختلف آن خواهد بود. با ما در ادامه این مقاله و بررسی اجزای مختلف هواساز داروسازی، همراه باشید.

برای سفارش انواع فیلتر اتاق تمیز با شماره های زیر تماس بگیرید

معرفی هواساز داروسازی

وجود تهویه مطبوع و هوایی پاک در محیط های کاری، امری مهم محسوب می شود. وجود هوای پاک در زمینه داروسازی نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و دستگاه هواساز داروسازی، وظیفه انجام این امر را بر عهده دارد.
دستگاه های هواساز داروسازی وظیفه دارند تا آلاینده های مضر هوا را از بین برده و محیطی ایزوله و پاک را برای تولید دارو و تجهیزات پزشکی، فراهم کنند.

هواسازهای دارویی باید قابلیت پاکیزه کردن هوا به شیوه ای خاص را داشته باشند و برخی از ذرات معلق و آلاینده های خاصی که می توانند در روند تولیدات مداخله نمایند را به طور کامل از هوای محیط حذف کنند.

 

نقش هواساز در صنعت داروسازی چیست؟

 

نقش هواساز در صنعت داروسازی چیست؟

در ادامه به بررسی چهار کارکرد اصلی هواساز داروسازی پرداخته و هر کدام را به صورت اجمالی، بررسی می نماییم.

 • مدیریت و کنترل ذرات معلق در هوا

اصلی ترین کارکرد این دستگاه مدیریت ذرات معلق، میکروارگانیسم ها و بوهای نامطبوع موجود در محیط خواهد بود. دستگاه هواساز با مدیریت این فاکتورها، محیط را برای رشد و ساخت فرمول های مختلف دارویی فراهم می کند. شما می توانید دستگاه و فیلتر هواساز خود را بر اساس محیط و نوع هوایی که برای کار نیاز دارید، تنظیم کرده و آن را فعال نمایید.

 • قابلیت پایدار نگه داشتن فشار هوا

در محیط های ایزوله و مناسب برای داروسازی، علاوه بر آن که پاکیزگی هوا از اهمیت بالایی برخوردار است، پایدار بودن هوا نیز امری مهم محسوب شده و نکات ریز و درشت آن باید رعایت شود.

جریان هوا در این مناطق، باید از سمت قسمت های تمیز به سمت دیگر بخش ها باشد تا هوا به درستی در گردش بوده و هوایی پایدار برای محیط کلی آزمایشگاه، ایجاد شود.

 • کنترل و تنظیم رطوبت

تنظیم رطوبت هوا نیز یکی دیگر از ویژگی های خاص دستگاه هواساز محسوب می شود. این دستگاه می تواند رطوبت محیط را کنترل کرده و در حد استاندارد، ثابت کند. ثابت بودن رطوبت در نگهداری از لوازم و مواد بسیار مهم بوده و تاثیر بالایی بر روی راندمان کار خواهد داشت.

 • کنترل دما

کنترل دما علاوه بر آن که در حفاظت از مواد امری مهم به شمار می آید، می تواند بر روی کارکرد کارکنان نیز تاثیر گذاشته و شرایط را برای انجام فعالیت های مختلف، بهینه سازی کند.

 

تجهیزات هواساز مورد استفاده در داروسازی

 

تجهیزات هواساز مورد استفاده در داروسازی

 • هواساز هایژنیک:

هواساز هایژنیک از سه بخش باکس، فن باکس و کویل سکشن تشکیل شده که می تواند هوای استریلیزه را برای محیط، ایجاد نماید.

 • کویل سرمایشی:

کویل سرمایشی قطعه ای است که با استفاده از آن، هواساز دمای محیط را تنظیم کرده و آن را سرد می کند.

 • کویل گرمایشی:

کویل گرمایشی عملکردی عکس کویل سرمایشی داشته و سعی دارد تا با زیاد کردن دما، هوای اتاق را به دمای مطبوع و تنظیم شده نزدیک کند.

 • تجهیزات رطوبت زا:

در مواقعی که رطوبت هوا پایین تر از حد معمول بوده و هوا به اصطلاح خشک است، تجهیزات رطوبت زا شروع به کار کرده و هوای محیط را به مرور زمان، مرطوب می کنند.

 • دریچه ورود و خروج:

 دستگاه های هواساز می توانند از نوع رفت و برگشتی باشند و با دو دریچه هوای موجود را خارج کرده و از سمتی دیگر، هوای پاکیزه و اصلاح شده را به محیط وارد کنند.

 • فیلترهای تصفیه کننده هوا:

تصفیه کننده های هوا و فیلتر های آنان مانند فیلتر هپا یا فیلتر کیسه ای، یکی از بخش های اصلی دستگاه محسوب شده و وظیفه پاک سازی هوا را بر عهده دارند.

 • بدنه:

بدنه این دستگاه مسئول حفاظت و مراقبت از دیگر اجزای آن است و جنس فلز به کار رفته در بدنه، می تواند عمر دستگاه را برای ما تعیین نماید.

 • تجهیزات کنترل کننده:

به مجموعه تجهیزاتی که با کمک یکدیگر سلامت دستگاه و پایداری هوای محیط را تامین می کنند، تجهیزات کنترل کننده در هواساز داروسازی گفته می شود.

قیمت هواساز داروسازی

هواسازهای دارویی دستگاه هایی بزرگ و صنعتی محسوب می شوند و تهیه آن ها بدون شک نیازمند بودجه ای بالا و دقت زیاد در هنگام خرید خواهد بود. نمی توان قیمت مشخصی را برای این دستگاه ها تعیین نمود و قیمت هواساز، بسته به فاکتورهای متعددی مانند متراژ محیط، فیلتر های استفاده شده مانند فیلتر هپا، قطعات به کار رفته و کیفیت آن ها و برخی فاکتورهای دیگر تعیین می گردد.

بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که با افزایش حجم و کیفیت دستگاه، به طبع قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

از کجا می توان هواساز داروسازی را تهیه کرد؟

بهترین راه برای تهیه دستگاه هواساز، تهیه آن از سایت های اینترنتی خواهد بود. مشاهده این سایت ها به ما این امکان را می دهد تا با بررسی تمامی فاکتورهای مهم و تعیین کننده، بهترین نوع هواساز داروسازی را برای خود تهیه کرده و از آن بهترین استفاده ممکن را ببریم.

خرید هواساز داروسازی از سایت های معتبر اینترنتی، مانند پرتاب تیری است با چند نشان که می تواند علاوه بر تامین کردن کیفیت موردنیاز، دستگاهی با قیمت پایین را به ما معرفی کرده و منجر به صرفه جویی در هزینه ها شود.

بهتر است تا بدون فوت وقت، به سراغ سایت های معتبر در این زمینه رفته و بهترین نوع هواساز را برای خود و محل کارتان، خریداری نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا